تبلیغات
خبرنگارم

خبرنگارم
خبرنگاران با بی نامی خود دیگرانی را صاحب نام و آوازه می کنند که شاید لایق هم نباشند 
نویسندگان

(چاپ شده در هفته نامه مهر کرمان)هل هله ، دوپس دوپس، حرکات موزون ، ناهنجاری ، بی هنجاری  و بد هنجاری و اصلا هر امر خارج از هنجاری بهانه ای شده است که برخی افراد تلاش کنند هنر موسیقی که شیوا ترین تابلو و معرف آن این است که موسیقی: معرفت الحان و آنچه التیام الحان بدان می باشد و بدان کامل می شود را در جامعه گوشه نشین و ناخواسته در اغلب مواقع راه را برای ورود بسته های غیر فرهنگی به سمت معرفت انسانی و ایرانی مردم ما باز کنند.

در رابطه با موسیقی نوشتن بسیار دشوار است زیرا فقط در قالب آن باید فریاد بزنیم ، امروز شوالیه ادب و هنر به کرمان می آید و دو سانس اجرای آن را تلفیق می کنند تا حداکثر 3هزار نفر را در سالن فجر  به شنیدن سازهای ایرانی دعوت شوند. در مقابل محسن یگانه با وجود نداشتن پرونده ای قابل مقایسه با ناظری، تنها به پشتوانه موسیقی پاپ در همان سال 1388و در همان سالن بیش از 9هزار جوان کرمانی را دور خود جمع می کند. به کی باید گفت: امروز اغلب جوانان ما پخش کردن صدای شجریان را از پخش خودرو خود و یا داشتن آلبوم بنان را افت کلاس می دانند و بر عکس آن، پیگیر زندگی روزمره ساسی مانکن می باشند و برای روح مایکل جکسون فاتحه می فرستند.

البته نباید منکر این واقعیت شد که موسیقی هنر دل است و باید دل پذیرای آن باشد تا به دل بنشیند اما آنچه قابل تامل می باشد، در دسترس بودن موسیقی است. امروز به راحتی می توان از طریق اینترنت جدیدترین کلیپ های موسیقی روز دنیا را در کوتاه ترین زمان ممکن دانلود کرد در صورتی که بسیاری از آلبوم های فاخر ما هرگز مجوز انتشار نیافتند . نسل امروز هرگاه بخواهد طرحی برای پر کردن لحظاتی بزند حتی در کلاس درس ، اول یا آخر کتابش؛ به سادگی می تواند شکلی شبیه گیتار بکشد چراکه حداقل آن را در فیلم های وطنی دیده است ولی اگر از او بخواهیم طرحی شبیه به عود ، تنبور، کمانچه و... بزند شاید با این سوال مواجه شویم این ها که گفتید واقعا" جز سازها می باشند؟؟! بله به همین سادگی و غم انگیزی موسیقی ملی جای خود را به انواع دیگر موسیقی می دهد و آخر کار چیزی نمی ماند جز صدا، ریتم و... وارداتی و اینجاست که به جای آسیب شناسی دست به دست هم میدهیم که مانعی محکم بر سر راه آن و هنرمندانش ایجاد کنیم. از یک طرف کسانی که ترویج هرگونه موسیقی را نهی می کنند، از سوی دیگر کسانی که فکر می کنند با این تحریم در راستای دفاع از ارزش ها تلاش دارند و از همه بدتر از سمت ما که شاید با رفتارهایمان مثلا در کنسرت ها  و... بهانه ای به دست آنها می دهیم تا هر روز مخالفتشان با موسیقی دوچندان شود . امروز موسیقی ایرانی ، آوا و آواز ملی که حاصل فرهنگ کهن ملت ما است چندان مورد توجه قرار نمی گیرد زیرا سعی نشده است آن را معرفی کنند .
[ پنجشنبه 6 بهمن 1390 ] [ 03:33 ب.ظ ] [ محمد پورعسکری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امروزه رسانه ها از قدرتمندترین ابزار در اختیار انسان به شمار رفته و مدیریت رسانه از مباحث بسیار مهم در عرصه مدیریت محسوب می شود . به همین جهت این وبلاگ را برای کمک به غنای خبری در حوزه استان کرمان و گزارش های تهیه کرده ایجاد شده است . ارداتمند شما محمد پورعسکری
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
ابزار وبلاگنویسان
موتور جستجوی خبر قطره

فروش بک لینکطراحی سایتعکس