تبلیغات
خبرنگارم

خبرنگارم
خبرنگاران با بی نامی خود دیگرانی را صاحب نام و آوازه می کنند که شاید لایق هم نباشند 
نویسندگان

به دلیل نایاب بودن آمپول "”vial survanta در کرمان، زنده ماندن نوزادان نارس که در این استان متولد میشوند به حداقل رسید.

آمپول "”vial survanta که میزان 200میلی آن پس از تزریق به نوزادانی که 8ماهه متولد می شوند درصد زنده ماندن آنها را 50درصد می کند این روزها در کرمان نایاب شده است.

بیمارستان افضلی پور کرمان نیز که به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تولد نوزادان نارس در استان است در این زمینه با مشکل مواجه است .

ز-الف همراه یکی از این نوزادان گفت: خواهر بنده امروز نوزادی نارس به دنیا آورد که متاسفانه تا این لحظه نتوانستیم آمپول مورد نظر را که قیمت آن در شرایط عادی بیش از 750هزارتومان است تهیه کنیم.

وی افزود: بیمارستان هم نتوانسته جهت رفع این مشکل کاری انجام دهد و از آن تاسف بار تر اینکه مسولین بخش زنان و زایمان در کمال خونسردی جواب منفی می دهند و می گویند نوزاد از شما است و به ما ربطی ندارد.

این همراه بیمار با ابراز ناراحتی از پرسنل بیمارستان افضلی پور ادامه داد: پزشک معالج خواهرم که بیش از دوسال است که در جریان نابروری وی می باشد و هر هفته او را چکاب می کرد در روز زایمان گوشی همراه خود را خاموش کرد و حتی ما در این رابطه هم با مشکل مواجه شدیم.

او اضافه کرد: عمده پرسنل این بخش را دانشجویان تشکیل می دهند که فقط خدا خدا می کنند که زایمان های طبیعی انجام دهند .

وی با انتقاد از امکانات لازم در این بخش تصریح کرد: بسیار نگران کننده است که در بیمارستانی با این معروفیت حداقل برای کرمانی ها، مثلا 3دستگاه نوار قلب که بالای سر بیمار ما آورده شده خراب باشند.

گفتنی است تزریق آمپول مذکور که به نوعی سازنده ریه نوزاد می باشد حداکثر ظرف 24ساعت پس از تولد درصد زنده ماندن وی را پنجاه پنجاه می کند.
[ شنبه 25 شهریور 1391 ] [ 09:55 ب.ظ ] [ محمد پورعسکری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امروزه رسانه ها از قدرتمندترین ابزار در اختیار انسان به شمار رفته و مدیریت رسانه از مباحث بسیار مهم در عرصه مدیریت محسوب می شود . به همین جهت این وبلاگ را برای کمک به غنای خبری در حوزه استان کرمان و گزارش های تهیه کرده ایجاد شده است . ارداتمند شما محمد پورعسکری
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
ابزار وبلاگنویسان
موتور جستجوی خبر قطره

فروش بک لینکطراحی سایتعکس