تبلیغات
خبرنگارم

خبرنگارم
خبرنگاران با بی نامی خود دیگرانی را صاحب نام و آوازه می کنند که شاید لایق هم نباشند 
نویسندگان

(چاپ شده در هفته نامه عصرظهور کرمان)آنچه از دیرباز ورزش ایران را از دیگر کشورها متمایز کرده است توجه و احترام به پیشکسوتان است. بدون تردید وجود موسفیدهای میدان های ورزشی نفسی گرم به هر رشته می بخشد که که این حضور نقش بسازیی در پیشرفت جوانانی خواهد داشت که بزرگان ورزش را الگوی خود قرار داده اند.

اما آنچه که مایه تاسف ورزش امروز استان است فراموش کردن این بزرگان است! بله ؛ به همین راحتی شمار زیادی از هیات های ورزشی فارغ از این مساله کمترین توجهی به کسانی که سال ها در این ورزش خاک خوردند بدون آنکه اندکی تامل کنند در روزگاری این افراد به نام کرمان در عرصه های مختلف افتخارآفرینی می کردند صحبت از پول و قراردادهای میلیونی نبود. در دوران آنها دغدغه ای به نام پرواز وجود نداشت و در بسیاری از مواقع برای زنده نگه داشتن ورزش استان در سطح کشور ، سفرهای طاقت فرسا را با اتوبوس تحمل می کردند. در آن دوران نه پاداشی در کار بود و ژست های رسانه ای و... . باید بپذیریم ورزش امروز بیش از آنکه آن حال و هوای پهلوانی را داشته باشد بیشتر به یک صنعت پول ساز تبدیل شده است که البته تغییر هم در نوع خود جای دفاع دارد و هرگز نمی خواهیم منکر این سیر باشیم. به هر روی وقتی ورزشکاری تمام زندگی خود را وقف ورزش حرفه ای می کند دور از انصاف است که به او توجه نشود چه به لحاظ مادی و چه معنوی ولی موضعی که در این بین نباید نادیده گرفته شود همان جایگاه و احترام پیشکسوت است. پیشکسوتانی که اگر در هر رشته وارد نمی شدند مسلما ورزش کرمان در جایگاه فعلی قرار نداشت. بدون شک نام بردن و مثال زدن تک تک آن بزرگان از حوصله این بحث خارج است و از طرفی احتمال بروز برخی اختلاف سلیقه ها خواهد شد. اختلافی که عمده دامن زنی ها به آن از سوی کسانی است که وجودشان در ورزش فعلی غیرقابل توجیه می باشد و کار نداریم بر اساس چه معیاری اکنون خود را طلایه دار ورزش استان می دانند ، کسانی که حتی با الفبای ورزش و پهلوانی آشنا نیست و به یقین ورود کارکشته های میادین ورزشی جایگاه آنها را متزلزل خواهد کرد.تا همین حد که باید یادآور شویم متاسفانه ورزش کنونی استان به تبع کشور دست خوش سیاست بازی و سیاست های غلط شده است . بسیار دردآور است هیات های زیادی در استان بیش از آنکه به شایسته سالاری ، پیشکسوتی و مدیریت کارآمد توجه داشته باشند امروز به پایگاه هایی موروثی تبدیل شده اند که حاصل آن رکود  موجود از ابعاد مختلف استعدادیابی، تربیت حرفه ای و حتی مسایل زیرساختی و سخت افرازی شده است. بسیاری از این هیات ها می باشند که سال ها در حلقه ای معدود به سلیقه ای یک دست شده اند و کسی حق ورود به آن گود را ندارد، و از طرفی خیلی پرمدعا خود را وارث به حق می دانند در حای که بسیاری از بزرگان آنها در انزوایی غم انگیز ترک دنیا کردند و حاصل سال ها تلاش آنها حضور همین تازه واردها در مراسم تشییع و تدفین آنها بوده است که آن هم صرفا برای تبلیغات صورت گرفته بود. امروز کمتر کسی از آن بزرگان است که از عملکرد متولیان ورزش استان به ویژه اداره کل ورزش و جوانان رضایت داشته باشد، از این رو انتظار می رود مدیرکل محترم در این راستا تدبیری اساسی بیندیشد تا آن گنج های ارزشمند ورزش حضور سالیان دراز در این عرصه را اتلاف عمر ندانند .
[ جمعه 11 اسفند 1391 ] [ 06:33 ب.ظ ] [ محمد پورعسکری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امروزه رسانه ها از قدرتمندترین ابزار در اختیار انسان به شمار رفته و مدیریت رسانه از مباحث بسیار مهم در عرصه مدیریت محسوب می شود . به همین جهت این وبلاگ را برای کمک به غنای خبری در حوزه استان کرمان و گزارش های تهیه کرده ایجاد شده است . ارداتمند شما محمد پورعسکری
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
ابزار وبلاگنویسان
موتور جستجوی خبر قطره

فروش بک لینکطراحی سایتعکس